S Rudišem k moři: Všechny romány vycházejí jako e-knihy

V pátek 8. června 2012 oslaví populární český spisovatel Jaroslav Rudiš 40. narozeniny. U této příležitosti jeho domovské nakladatelství Labyrint připravilo všechny jeho dosud vydané romány jako e-knihy. Akce s názvem „S RUDIŠEM K MOŘI“ přináší romány Nebe pod Berlínem, Grandhotel, Potichu a Konec punku v Helsinkách ve všech dostupných formátech (epub, mobi, pdf). Knihy budou v prodeji od zítřka v distribuci Kosmas.cz a Palmknihy.cz a také přes AppStore.

Autor k tomu dodává:

„Sám mám čtečku už dlouho a velmi často ji používám. Klasické tištěné knihy si samozřejmě kupuji stále, ale mít vše v kapse od saka, obzvlášť když pořád někam cestujete, je praktické. Proto jsem rád, že od teď bude možné si vzít moje knihy kdykoliv do vlaku, na výlet nebo na dovolenou třeba k moři.“

Jaroslav Rudiš píše česky i německy a je známý nejen jako autor čtyř kriticky a čtenářsky úspěšných románů. Na svém kontě má několik divadelních a rozhlasových her a filmových scénářů. Aktuálně dopsal novou divadelní hru Národní třída, kterou v říjnu uvede v premiéře brněnské Divadlo Feste (režie Jiří Honzírek).

Momentálně žije a pracuje mezi Českou republikou a Německem, kde v Berlíně od října tohoto roku nastupuje jako hostující profesor kreativního psaní a současné středoevropské literatury na Humboldtově univerzitě.

S Jaromírem 99 vytvořil úspěšnou komiksovou trilogii Alois Nebel, která od letošního jara slaví velké úspěchy v Německu. Autoři byli za německé vydání komiksu nominováni na prestižní cenu Max und Moritz (vedle takových hvězd jako Joe Sacco, David Mazzucchelli či Guy Delisle). Na komiksovém festivalu v Erlangenu se v sobotu 9. 6. představí s projektem Alois Nebel Nacht. 12. června se pak do literárního domu v Mnichově stěhuje velká putovní výstava Alois Nebel – Leben nach Fahrplan (Život podle jízdního řádu), která na podzim pokračuje do Salzburgu.

INFO K JEDNOTLIVÝM ROMÁNŮM:

Nebe pod Berlínem

cena e-knihy ve všech formátech: 145,-

Kultovní román. Kniha pro živé i mrtvé – rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu U-Bahn a našel svou dívku Katrin… Vyzrálý debut si nekonformními scénami získal nejen mladé čtenáře, milovníky Wima Wenderse a punk-rockové hudby, ale i ty, kteří si pamatují ještě NDR, umělohmotné indiány, pokrokového zpěváka Deana Reeda nebo to, jak naši východoněmečtí sousedé přelézali na podzim 89 zdi západoněmecké ambasády, aby pak své trabanty nechali napospas přičinlivým Pražanům. Nebe pod Berlínem vyšlo v několika vydáních, autor je načetl jako audioknihu, bylo oceněno jako Nejkrásnější kniha roku ČR a dočkalo se překladů do sedmi jazyků. Cena Jiřího Ortena 2002.

Ilustrace Juraje Horvátha jsou zařazeny i v e-knize.

Grandhotel

cena e-knihy ve všech formátech: 145,-

Román „nad mraky“. Hlavní postavou je třicetiletý samotář Fleischman. V životě se mu nedaří. Nikdy nic nedokázal. Nikde nebyl. Neměl žádnou holku. Ale rozumí mrakům, tlakovým výším, nížím a směrům větru. Jeho životu dává řád graf s počasím a postupem času i Franz, starý sudetský Němec, který jezdí do Liberce pohřbívat své spolužáky. Fleischman, který nezná ani vlastní křestní jméno, pracuje jako holka pro všechno v Grandhotelu na Ještědu. Při pozorování oblohy na magickém místě mezi nebem a zemí zjistí, že cesta ven z obklíčeného města i jeho vlastního života vede jedině skrz mraky. Do jeho plánu ovšem vstoupí servírka Ilja, která se jednoho dne objeví v hotelové recepci. Rozhodnutí opustit město za každou cenu už ale není možné vzít zpět. Podle námětu knihy vznikl scénář pro film Davida Ondříčka Grandhotel (2006).

Potichu

cena e-knihy ve všech formátech: 145,-

Román ze současnosti. Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech křičících v našich hlavách. O touze žít s někým, kdo chce být s námi. O tichu, které nenacházíme. Jako audioknihu román načetl a hudbou doprovodil Richard Krajčo (2007).

Konec punku v Helsinkách

cena e-knihy ve všech formátech: 185,-

Román o poslední punkové generaci a o tom, co z ní po dvaceti letech zbylo. Ole toho od života už moc nechce. Je mu čtyřicet, kouří, pije a večer stojí za pultem malého zaplivaného baru Helsinky v jednom východoněmeckém velkoměstě. Otlučený bar je poslední oázou pro jeho staré kamarády, lásky i potrhlé štamgasty. Hlavního hrdinu pronásledují zakouřené vzpomínky a oči mladé dívky, která svou soukromou revoluci v rytmu punkových písní zaznamenává do autentického deníku. Román o popraskaných vztazích, neustávající touze a míjení, o světě, který se tak rychle proměňuje, že jsme mu už dávno přestali rozumět. Kniha vyšla letos v překladu s úspěchem ve Francii a na podzim se připravují vydání v Polsku a Finsku.

www.labyrint.net

www.rudis.cz